Książki o niepłodności

16 książek i e-booków nie tylko o niepłodności.

Niepłodność wgniata w fotel. Siadasz sobie wygodnie i popijac kubek aromatycznej kawy myślisz – czas na dziecko. A zaraz potem ten fotel dostaje przyspieszenia, nie wiesz co się dzieje, emocje wariują, diagnozy powodują chaos, relacje szaleją… Samotność, złość, bunt, lęk… A Ty czujesz się tak, jakbyś pędziła górską kolejką, której nikt nie pilnuje i nie ma z niej dokąd uciec.

Jednak szukasz możliwości.

I jedną z opcji, które pozwalają złapać oddech, wskrzesić spokój ducha i nadzieję są książki.

Książki o niepłodności.

Poradniki, historie starań, przemyślenia. Czytając oddyvchasz z ulgą – nie jestem z tym sama. Łapiesz łyk wiary, bo innym się udało. Zdobywasz wiedzę, więc nie czujesz się tak bezsilna. Planujesz działania, bo opisane ćwiczenia wyglądają na możliwe do zrobienia nawet na tym rozpędzonym fotelu. On dzięki nim zwalnia…

Przygotowałam zestaw 10 książek o niepłodności. Wybór subiektywny!

Jeśli jednak uważasz, że jeszcze jakaś pozycja powinna tu być – napisz do mnie. Wspólnie będziemy uzupełniać listę!

1. Nadzieja na nowe życie. Poradnik dla marzących o dziecku.

Joanna Kwaśniewska, Justyna Kuczmierowska, Agnieszka Doboszyńska

To książka pełna wskazówek, jak radzić sobie z niepłodnością. Pokazuje, jak zadbać o swoją psychikę, relacje, ciało. Autorki dają nadzieję i podpowiedzi, jak przejść drogę od niepłodności do spełnionego życia. Mimo trudnego tematu – napisana tak, że koi zbolałe serca.

2. Moja misja dziecko. Jak przez akceptację odbudować swoją płodność.

Anna Klekowiecka

Czego potrzebujesz, aby skutecznie leczyć niepłodność? Na pewno dobrego lekarza. Ale Ania słusznie przekonuje, że potrzebujesz też wesprzeć swoją płodność wspierającymi myślami i dobrą energią. Potrzebujesz normalnie i szczęśliwie żyć, pomimo trudności z jakimi walczysz. Podpowiada, jak to zrobić!

3. Samotność w niepłodności.

Agnieszka Mans

Agnieszka ma już niepłodność za sobą. Jednak w swojej książce, pisanej w trakcie starań zebrała wszystkie odcienie niepłodności. I mimo że niepłodność kojarzy się z samotnością, to nie jesteśmy same. Nas, staraczki (obecne i już byłe) łączy walka o nasze największe marzenie. Jesteśmy w tym razem!

4. In vitro. Rozmowy Intymne.

Małgorzata Rozenek-Majdan

Dostarczyć merytorycznej wiedzy medycznej, przekonać kobiety do szukania wsparcia i mówienia o niepłodności i emocjach z nią związanych – tak odczytałam główne przesłanie książki. Opowiadane historie są bardzo intymne. Z drugiej strony, są tak bardzo typowe dla niepłodności.

5. Walka o macierzyństwo. Jak wygrać z czasem i samą sobą.

Weronika Marczuk

Coraz więcej kobiet ma problemy z zajściem w ciążę. Weronika Marczuk zwraca uwagę, że trzeba świadomie i pewnie podejść do tematu macierzyństwa i ojcostwa. Rozpoznać swoje psychiczne blokady, podważyć stereotypy i… przygotować się na walkę: ze sobą, organizmem i czasem.

6. Jak się robi dzieci.

Sami S. David, Jill Blakeway

Program, który pomaga w leczeniu niepłodności. Połączenie zachodniej i wschodniej medycyny w służbie płodności. Celem lekarzy jest takie wspomaganie płodności i eliminacja chorób, aby możliwie jak najwięcej par zaszło w ciążę naturalnie.

7. Opowieści terapeutyczne o niepłodności.

Bogna Pawelec

Niepłodność nie jest karą, tylko chorobą i jak każda choroba ma swoje rozliczne przyczyny. Bogna Pawelec przybliża psychiczne powody niepłodności. Najczęściej współistnieją one z przyczynami fizjologicznymi, a połączenie ich obu, zdaniem Autorki, powoduje, iż leczenie staje się znacznie dłuższe i trudniejsze.

8. Miłość na szkle.

Barbara Sęk

Akcja książki rozgrywa się w łóżku, w gabinetach lekarskich, na forach internetowych… Napisana z perspektywy mężczyzny… to prawdziwa, a momentami zabawna opowieść o współczesnych trzydziestolatkach, ich dojrzewaniu do roli rodziców i bezsilności towarzyszącej staraniom o dziecko.

9. Niepłodność. Szkoła przetrwania

Judith C. Daniluk

O radzeniu sobie z niepłodnością w pigułce! Opis procedur, możliwości, sytuacji społecznych z którymi muszą zmierzyć się pary starające się o dziecko. Niepłodność nie wybiera natomiast ty możesz wybrać , co zrobisz i jak się w jej towarzystwie zachowasz.

10. Chcę mieć dziecko. Zajdź w ciążę szybciej.

Monika Szadkowska

Płodność to stan myślenia! Chcesz mieć dziecko, więc zadbaj o swoją płodność – to znaczy myśl, działaj, słuchaj siebie, swoich emocji. Żyj według zdrowych zasad wspierających fizjologiczną płodność. Opanuj lek i stres. Daj sobie prawo do bycia szczęśliwą już dziś.

………………………………………………………………

Kolejne pozycje zgłoszone przez Was do naszej kolekcji!

11. Wszystkie nasze obietnice

Colleen Hoover

Beletrystyka. Spotkali się i pokochali. On i Ona. Mieli żyć „długo i szczęśliwie”. Miłość jest w ciągu życia narażona na wiele prób. Trudności, porażki, błędy – to wszystko może jej zaszkodzić. Czy przetrwa, kiedy do „zwykłych” trudności dojdzie niepłodność? Czy przetrwa próbę zawiedzionych nadziei?

12. #Nie bałam się o tym rozmawiać. Historie bez retuszu.

Joanna Przetakiewicz

Karolina @mama.invitro

Książka zawiera historie Kobiet, które przełamują tabu. Opowiadają o swoich trudnych doświadczeniach, poczuciu wstydu, osądzaniu ich przez innych… Pomagają innym Kobietom zacząć mówić, wyjść z ukrycia, przestać obwiniać się za sprawy, na które nie mają wpływu. Swoją historią podzieliła się Karolina, którą znacie z Instagrama jako @mama.invitro. Niepłodności nie widać, postronni ludzie nie wiedza, dlaczego nie masz dziecka, ale za to chętnie osądzają sposób życia i stawiają własne diagnozy…

13. Jak nie zwariować podczas starań o dziecko

Katarzyna Jarosz

Autorka tak pisze o książce: „W tej książce chciałam podzielić się z Wami tym, co sama przeżyłam, a czasem nadal przeżywam, podczas jedenastoletnich starań o dziecko (…) Napisałam to wszystko, by wam powiedzieć, że nie jesteście same w tym, co przeżywacie i że to, co przechodzicie jest normalne. Ja was rozumiem. Bo po prostu jestem jedną z was.”

14. e-book Moje drogowskazy – wyjątek! To nie jest książka o niepłodności!

Aleksandra Durkowska @optymistka_ola

Ta książka jest wyjątkowa. Nie jest o niepłodności!

To dlaczego znalazła się w tym zestawieniu?

Przytoczę słowa Autorki:  „Moje Drogowskazy” jest odpowiedzią na Wasze wiadomości i pytania: Ola, jak Ty to robisz, że mimo niepłodności cieszysz się życiem, jesteś szczęśliwa, uśmiechnięta i wdzięczna? W moim e-booku nie koncentruję się tylko na niepłodności. Zasady, którymi staram się kierować w życiu, znajdują zastosowanie w wielu trudnych sytuacjach.”

15. e-book Niepłodność: w gabinecie psychoterapeuty

Anna Wietrzykowska

Jak wiele nowych sytuacji, spotkania z psychologiem budzą w ludziach obawy. Książka ta ma za zadanie przybliżyć czytelnikom obraz tego, jak wygląda psychoterapia par zmagających się z niepłodnością lub doświadczających niepowodzeń prokreacyjnych, np. poronienia. Są w niej też zaproponowane konkretne rozwiązania pewnych trudności, z jakimi wiążą się przedłużające starania o dziecko. 

16. e-book Seks i Niepłodność: Dysfunkcje seksualne występujące w trakcie przedłużających się starań o dziecko

Anna Wietrzykowska

Niniejszy e-book przeznaczony jest dla specjalistów ( między innymi: psychologów, psychoterapeutów, lekarzy, położnych, fizjoterapeutów, pielęgniarek, dietetyków), a jego celem jest poszerzenie świadomości na temat największych trudności, z jakimi zmagają się pary w trakcie przedłużających się starań o dziecko. 

Pobierz bezpłatnie Ebook „Opanuj niepłodność w 5 krokach” i spraw, żeby czekanie na dziecko było łatwiejsze!