„Endometrioza. Kobiecość nie musi boleć”, czyli jak pomóc sobie dietą, stylem życia i odpowiednim nastawieniem.

Endometrioza według statystyk dotyka co dziesiątą kobietę.

Wśród nich jest Karolina Staszak, która jest autorką książki o endometriozie.

Dlaczego ilustratorka i malarka zdecydowała się napisać książkę?

Odpowiedź jest prosta: ponieważ sama doświadczyła tej choroby, bała się o swoją płodność…

A ponieważ miała już na swoim koncie literacki debiut w postaci poradnika dla młodych ojców i bajkę dla dzieci „Dom pięknych snów”, decyzja o napisaniu książki dla kobiet była nieunikniona!

Prace nad książką trwały 2 lata i dwa miesiące. Na pewno z korzyścią dla Czytelniczek, ponieważ ta pozycja łączy opowieść pacjentki z rozdziałami z zakresu ginekologii (dr Jan Olek), seksuologii (Kamil Perończyk), dietetyki (Mateusz Klimczak), psychoterapii (Ireneusz Gawkowski), fizjoterapii (Anna Jakóbik, Małgorzata Starzec-Proserpio). Znajdziecie w niej również przepisy kulinarne (Donata Sobania-Byczkowska, Agnieszka Krajewska-Gawkowska)!

Jak widać Autorka pomyślała o wszystkich aspektach życia z endometriozą.

„Właśnie zakończyłam czytanie Twojej książki. Bardzo chciałam Tobie za nią podziękować. Bardzo mi się podoba. Zbiera w całość to, co do tej pory dla siebie zrobiłam. Dowiedziałam się o swojej Endometriozie można powiedzieć, że w grudniu 2019. (…) Przeszłam na dietę, nadal na nią przechodzę, bo to niełatwe i stopniowe działanie.
Dbam o siebie, ćwiczę mięśnie miednicy, jestem już po wizycie u osteopaty i we własnej psychoterapii (…) Staramy się z mężem o dziecko… ale nic się nie dzieje. Twoja historia z trzema ciążami jest piękna i niewiarygodna ! Wierzę w to że i ja znajdę w ciążę, że będziemy mieli dzieci. Będę myślała o Tobie i wracała do Twojej historii czerpiąc z niej jak najwięcej…”

Endometrioza to dość częsta kobieca choroba, zdecydowanie niedoceniana przez lekarzy, którzy zdarza się, że lekceważą bóle kobiet, przez co same kobiety, które myślą, że każda miesiączka „musi boleć”.

Karolina Staszak szuka sposobów na poprawę jakości życia z endometriozą w zmianie diety, stylu życia a nawet w sposobie myślenia.

Kiedy kobieta stara się o dziecko i dowiaduje się, że cierpi na endometriozę, wie, że starania mogą się przedłużyć i że wiele zależeć będzie od „szczęścia”. Niekiedy pada sugestia wypowiadana przez lekarzy, że „bez in vitro się nie obejdzie” – tak usłyszała Autorka książki, ale doczekała się trzech synów. Bez wsparcia in vitro!

Endometrioza mimo wszystko nie zniknęła z jej życia.

Karolina Staszak zaczęła szukać informacji i zgłębiać wiedzę dotyczącą tej choroby.


„Ja nie mogę przestać czytać… Już po niej maziam markerem. Kupię ją chyba wszystkim w rodzinie. I nie wiem ile jest nakładu, ale na pewno za mało. Wszyscy to powinni mieć. Wszyscy. Chore dziewczyny, mężowie, rodzina – każdy powinien mieć tą książkę.”

Odkryła, że nie ma rynku pozycji, która w sposób holistyczny opisywałaby endometriozę.

Postanowiła więc napisać książkę sama.

Ponieważ zależało jej na zmierzeniu się z chorobą z różnych perspektyw, zaprosiła do współpracy lekarzy różnych specjalizacji.

W książce dzieli się swoimi przeżyciami, perypetiami związanymi z chorobą, przemyśleniami i rozwiązaniami.

W książce „Endometrioza. Kobiecość nie musi boleć” szuka odpowiedzi na pytanie, co zrobić, żeby endometrioza nie rządziła jej życiem.

Możesz sprawdzić, które odkrycia sprawdzą się w Twoim przypadku!


„Dziękuję bardzo za Twoją książkę. Czytając ją dziś, a dopiero zaczęłam, jestem na 40 stronie, uświadomiłam sobie jak podobne przeżycia dzielą nas, kobiety z endometriozą, po zabiegach, po chemicznej menopauzie, po tym bólu, po ciążach, po tym, jak endo wpływa na nasze codzienne życie. Ja ją zepchnęłam w najgłębszą część siebie, wyparłam. Dziś sobie uświadomiłam, że trzeba świadomie do niej podejść i przeorganizować codzienność tak, by ją ujarzmić i sobie pomóc. Dziękuję raz jeszcze za trud, który włożyłaś by dać nam kompedium wiedzy fachowej i swoich doświadczeń. Pozdrawiam.”

Jeśli endometrioza jest częścią Twojego życia, Twoich starań o dziecko i czujesz, że zaczyna Ci brakować sił, wiedzy, pomysłów i wsparcia, jak żyć z tą chorobą, to książka Karoliny Staszak będzie strzałem w dziesiątkę!

„Zapraszam Was serdecznie do tej dość niezwykłej lektury, która mam nadzieję przyniesie wiarę w to, że przyszłość może być piękna. Przybliży wam, czym dokładnie jest endometrioza z każdego punktu widzenia. Pomoże radzić sobie w tych najtrudniejszych chwilach i pokaże, że warto iść do przodu, dbać o siebie i patrzeć w lustro z uśmiecham na ustach mówiąc: Kocham Cię!” – Karolina Staszak, autorka.

Książkę możecie kupić:

tutaj i tutaj

Zapraszamy również na blog poświęcony endometriozie.

PS.

Pobierz bezpłatnie Ebook „Opanuj niepłodność w 5 krokach” i spraw, żeby czekanie na dziecko było łatwiejsze!