8 sposobów, dzięki którym szybko się odprężysz. To ważne, bo chcesz mieć dziecko!

Niepłodność nie sprzyja rozluźnieniu, swobodzie ani odprężeniu.

Nawet, jeśli lekarz na wizycie mówi o konieczności „wyluzowania”, to nie traktujesz tych słów poważnie.

Bo niby jak masz „wyluzować” i się odprężać, kiedy myślisz tylko o zajściu w ciążę.

Rozważasz, czy tym razem owulacja będzie, czy do zapłodnienia dojdzie i oczywiście, czy zobaczysz na teście dwie kreski…

Tu nie ma miejsca na relaks.

Przynajmniej tak to teraz czujesz.

Poza tym pewnie od rana jesteś w biegu. Obowiązki siedzą cały czas na piętach. Praca, dom, bieganie po przychodniach…

Przyjemności? Będą, jak będzie dziecko…

Żyjesz szybko? W długotrwałym stresie? Nie masz siły, nawet tej psychicznej do zadbania o relaks?

W takim razie potrzebne jest ci szybkie odprężenie.

Czekając na ciążę, zajęta dniem codziennym i będąc ciągle pod obstrzałem nieprzyjemnych emocji związanych z niepłodnością tracisz umiejętność regeneracji i relaksacji. A są to sprawy naprawdę ważne w czasie starań.

Tak! To nie żart.

Oczywiście nic nie zastąpi długiej kąpieli w piance ani wieczoru z książką lub ulubionym filmem. Ani wakacji… I do tych form rekreacji i odpoczynku z całego serca cię zachęcam.

Jednak musisz nauczyć się też szybko relaksować.

Zdobyć tajemną wiedzę, jak zregenerować ciało i jak doładować energię.

Miewamy przekonanie, że po męczącym dniu należy nam się dłuższy odpoczynek. To byłoby dobre rozwiązanie! Jednak umówmy się, mało realne.

Nie da się również zregenerować sił po ciężkim okresie w pracy lub w czasie życiowych trudności tak „na pstryk”.

Nie wystarczy godzina w SPA, ani wypad do restauracji, żeby poczuć się znowu pełną energii.

Naucz się regularnie relaksować i odprężać.

Zadbaj o to, żeby w ciągu dnia łapać chwile oddechu i przyjemnego rozleniwienia.

Takie regularne odprężenie może stanowić część twojego stylu życia. Na pewno będzie sprzyjać płodności i zwiększy twoje szanse na ciążę. Poprawi nastrój i dostarczy dawkę endorfin, hormonów szczęścia.

Poznaj 8 szybkich metod, dzięki którym szybko się odprężysz!

1. Daj sobie pięć minut na zrobienie tego, co akurat masz zrobić w zwolnionym tempie.

Poruszaj się wolniej, wykonuj ruchy ze skupieniem i uwagą. Takie spowolnienie reakcji da poczucie odpoczynku. I przy okazji jest świetnym treningiem uważności.

2. Umyj zęby i przemyj twarz zimną wodą.

To da natychmiastowe poczucie odświeżenia i dostarczy świeżej energii.

Opcjonalnie noś przy sobie wodę w sprayu. Od czasu do czasu spryskaj twarz. Przy okazji pobytu w łazience – uśmiechaj się do siebie w lustrze.

3. W słoneczny dzień koniecznie wystaw twarz na działanie słońca.

Daj sobie przynajmniej 3 minuty. Poczuj jak ciepło rozchodzi się przyjemnie po twoim ciele… Poczujesz, jak zmęczenie „rozpływa się” w promieniach słońca, a twarz zaczyne się samoistnie uśmiechać.

4. Korzystaj z foteli do masażu.

Czasami w biurach czy centrach handlowych stoją fotele do masażu. Skorzystaj z możliwości rozmasowania pleców i karku. Kilka minut masażu, z przymkniętymi oczami pozwoli odetchnąć i poczuć się lepiej. Poczuj, jak krew szybciej krąży, a zbolałe, sztywne mięśnie karku stają się rozluźnione… Poczujesz się lepiej.

5. Do poprawy samopoczucia wykorzystaj magię zapachów.

Na przykład świeżo palonej kawy. Zanim ją wypijesz, koniecznie wciągnij w nozdrza ten przyjemny, pobudzający aromat… Pamiętaj, że zapachy mogą wpływać na funkcjonowanie ciała w sposób pobudzający, ożywczy i relaksujący. Delektuj się zapachami: kwiatów, olejków aromatycznych, cytrusów, kawy. Sprawdź, które sprawiają ci najwięcej przyjemności i otaczaj się nimi jak najczęściej.

6. Śpiewaj.

Śpiewaj swoje ulubione, energetyczne piosenki. Na przykład, gdy jedziesz samochodem. Puść piosenkę i śpiewaj! Pogłośnij muzykę i poczuj ją w każdej komórce swojego ciała. Poczujesz moc wibracji, a wyzwolone endorfiny, rozpłyną się po całym ciele, wprowadzając cię w przyjemny, odprężający nastrój.

7. Zafunduj sobie drzemkę.

Jeśli tylko masz taką możliwość, połóż się i prześpij. Dwadzieścia minut w łóżku, pod kocem działa cuda. Drzemka pomaga obniżyć we krwi poziom kortyzolu, hormonu stresu. Jeśli pracujesz intensywnie umysłowo, zapamiętujesz i analizujesz dane, drzemka pomoże „poukładać” je w głowie i zapamiętać. Poprawi się również twoja percepcja, koncentracja i kreatywność. Po wizycie u lekarza, kiedy masz w głowie mętlik spowodowany koniecznością poukładania dalszego planu leczenia, prześpij się. Drzemka pomoże „przeanalizować” dane i zregenerować ciało i umysł. Potem podejmiesz decyzję, która na pewno będzie dobra dla twojej płodności.

8. Śmiej się kilka razy dziennie.

Znajdź powód do niepohamowanego śmiechu. Radosnego, zaraźliwego, rozluźniającego. Śmiech dotleni mózg i sprawi, że w ciele zaczną krążyć endorfiny, odpowiedzialne za poczucie szczęścia. Tak, te same, co przy śpiewaniu. Powodów do śmiechu szukaj w codziennych sytuacjach, książkach, a nawet w internecie. Początkowe może to być trudne, jednak nie poddawaj się!

Potrzebujesz regeneracji i śmiechu, bo chcesz mieć dziecko!

PS.

Pobierz bezpłatnie Ebook „Opanuj niepłodność w 5 krokach” i spraw, żeby czekanie na dziecko było łatwiejsze!