Coaching płodności - warto szybko znaleźć czas

Coaching płodności – warto szybko znaleźć czas. część 2

Leczenie niepłodności zajmuje czas. Trzeba umówić się na wizytę do lekarza, czasem na termin czeka się długo. Czeka się na badania w określonym dniu cyklu. Potem czekanie na wyniki, z wynikami na kolejną wizytę lekarską, na efekty działania leków. Czeka się na ciążę, na miesiączkę – żeby znowu móc zacząć starania o dziecko w kolejnym cyklu.

Przez ten cały czas czekania para, kobieta przeżywa wiele emocji: radość i nadzieję, lęk, poczucie winy, straty, żal i znowu nadzieję…

Życie swoim tempem (już nie szybkim, bo dostosowanym do leczenia niepłodności) toczy się gdzieś obok, a kobieta czeka… Czeka bojąc się, czy leczenie się powiedzie, czy zajdzie w ciążę, czy zostanie matką. Czeka sama ze swoim lękiem, poczuciem bezradności, z nadzieją, która pomaga przetrwać czas czekania.

Warto zauważyć, że lecząc niepłodność, chcąc zrealizować swoje największe marzenie, główny życiowy cel – posiadanie dziecka, trzeba działać! Zaangażować swoje siły na wszystkich możliwych frontach, żeby przybliżyć się do sukcesu.

Zająć się leczeniem niepłodności pod względem medycznym ale… i zadbać o psychikę,

nauczyć się radzić sobie z trudnymi emocjami. Zmienić w swoim życiu to, co zajściu w ciążę nie sprzyja: dietę, styl życia, przekonania, poprawić relację z samą sobą i z otoczeniem, zauważać dobre zdarzenia wokół, cieszyć się drobnymi radościami – to daje siłę, energię i wzmacnia wiarę w sukces!

Tak, tylko trzeba to zrobić szybko…

Wtedy z pomocą przychodzi coach płodności!

Coaching płodności pomaga w szybki (!) i skuteczny sposób zaplanować zmianę nawyków sprzyjających płodności, zmianę przekonań, które utrudniają relacje z innymi i myślenie o samej sobie. Wyzwoli motywację niezbędną do wprowadzenia zmian. Coaching płodności to praca nad radzeniem sobie z nieprzyjemnymi emocjami, żeby czekanie na ciążę nie kojarzyło się ze łzami..

To praca nad umiejętnością relaksacji. Bardzo ważna jest przy leczeniu niepłodności umiejętność redukowania stresu, bo stres utrudnia pracę organizmu, utrudnia działanie leków.

Kobiety starające się o dziecko, często słyszą „myśl pozytywnie”. Dobre hasło, tylko jak to zrobić? Odpowiedź da praca z coachem nad własnymi emocjami, lękami, praca nad wydobywaniem z zakamarków umysłu i serca wewnętrznej siły, energii.

Coaching jest idealnym narzędziem we współczesnym świecie – jest skoncentrowany na szukaniu szybkich rozwiązań i dokonywaniu szybkich, pozytywnych, zmian w życiu. Żeby szybko zmienić myślenie o sobie na dobre i w rezultacie krócej czekać na efekty leczenia niepłodności.

Coaching płodności, podobnie jak zabiegi medyczne, nie zagwarantuje zajścia w upragnioną ciążę.

Coaching płodności wspomaga dążenie do celu jakim jest ciąża i posiadanie dziecka

Uczy myśleć pozytywnie, odpowiada na konkretne pytanie: jak to zrobić? Motywuje do działania i zmian. W czasie pracy z coachem dokonuje się proces przygotowania ciała, umysłu i duszy do zostania rodzicem.

Warto szybko znaleźć na to czas!

(20.07.2014)

PS.

Pobierz bezpłatnie Ebook „Opanuj niepłodność w 5 krokach” i spraw, żeby czekanie na dziecko było łatwiejsze!