chce mieć dziecko

Dlaczego chcę zajść w ciążę?

Dzisiaj będzie trochę krócej niż ostatnio. Droga czytelniczko bloga!

Chcę Ci przedstawić kilka pytań, które każda kobieta pragnąca zajść w ciążę powinna sobie zadać. Zdarza się, że dziecko ma być panaceum na problemy kobiety czy związku.

Czasami ciąża ma pomóc uzdrowić związek, który nie funkcjonuje tak jak potrzeba. Pojawia się pomysł, że starania o dziecko i rodzicielstwo zbliżą do siebie partnerów. Kobieta ma nadzieję, że mąż , partner zostając ojcem, będzie wdzięczny jej za urodzenie mu potomka. Stanie się bardziej czuły, kochający, odpowiedzialny…

Czasami małe dziecko ma pomóc kobiecie w nawiązaniu relacji bliskości z nim, bo z mężem niestety tej relacji nie ma. Czuje emocjonalną pustkę, a nie jest w stanie odejść od mężczyzny z którym nie jest szczęśliwa. Wtedy zajście w ciążę i urodzenie dziecka jest lekarstwem na samotność.

Czasem jest też tak, że to dziecko ma dostarczyć poczucia własnej wartości i poczucia spełnienia jego matce. Starania o dziecko podyktowane są wówczas przekonaniem, że jako matka stanę się bardziej wartościową osobą. Urodzenie dziecka ma nobilitować kobietę w stosunkach społecznych i relacjach rodzinnych.

A czasami trzeba zajść w ciążę i urodzić dziecko – bo trzeba. Bo taki jest świat. Bo tego domagają się rodzice, teściowie. Bo na tym polega życie.

Dlatego odpowiedz sobie na poniższe pytania. Na pewno dowiesz się czegoś o sobie i swoim związku.

Odkryjesz swój sekret zostania matką.

Tu nie ma odpowiedzi dobrych czy złych. Każda jest wartościowa i każda pomoże ci zrozumieć siebie i uświadomi ci pewne twoje przekonania.

Dajesz sobie niepowtarzalną szansę na dotarcie do własnych zasobów, źródeł swoich przekonań. Jeśli uznasz, że niektóre z nich ci nie służą, niepokoją– zawsze możesz popracować nad ich zmianą.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

1. Dlaczego chcę zajść w ciążę?

2. Po co mi ta ciąża?

3. Czy jeśli zajdę w ciążę będę bardziej wartościową kobietą?

4. Jakie przekonania mogą pomóc mi zajść w ciążę?

(15.01.2014)

PS.

Pobierz bezpłatnie Ebook „Opanuj niepłodność w 5 krokach” i spraw, żeby czekanie na dziecko było łatwiejsze!