Przedświąteczne porządki

Leczenie niepłodności a przedświąteczne porządki.

Często skupiamy się na tym, co zewnętrzne. Często uważamy, że jesteśmy zbyt zabiegami, aby zająć się sobą. To błąd!

Przed Świętami, czasem wzmożonego sprzątania w domach, proponuję Ci zająć się też porządkami myśli, emocji i przekonań związanych z leczeniem niepłodności. Zdziwisz się, jak inwestycja w porządki szybko się zwróci, da efekty. Efekty w postaci większej radości z życia, większej wewnętrznej siły, kilku przydatnych umiejętności…

Po co porządki

Moja propozycja, to zadbanie o własne wnętrze w okresie świątecznym.

Zastanów się, co możesz zrobić dla siebie w tym czasie.

Jak mimo niepowodzeń, mimo braku upragnionej ciąży spędzić święta miło, pogodnie, sympatycznie. Jak się do nich przygotować.

Szykujesz dom na święta, czyścisz, ścierasz kurze, myjesz okna, dekorujesz mieszkanie. Po co?

Żeby na święta było miło, czysto, przytulnie…

Kupujesz nowy strój na Wigilię, idziesz do fryzjera czy kosmetyczki.

Po co?

Żeby ładnie wyglądać, poczuć się inaczej, lepiej, odświętniej…

Ścierasz brud z nieużywanych rzeczy, odkurzasz zakamarki, do których nigdy nie zaglądasz.

Po co?

Bo tak trzeba… Żeby mieć poczucie, że w pełni przygotowałaś się na święta. Żeby w tym czasie nie myśleć o tym, że nie zaszłaś w ciążę. Jeszcze. Kolejny raz. Żeby nie przyznać się samej przed sobą, że to tak bardzo boli. Żeby wytrzymać ten ból. Zamaskować go. Najlepiej schować gdzieś głęboko w sobie. I wstyd, i żal, i lęk…

Przekonania… bardzo często rządzą Twoim życiem, choć nie do końca zdajesz sobie sprawę z ich działań. Zachowujesz się w określony sposób bo musisz, bo tak trzeba, żeby nikt się nie przyczepił…

Podobnie w leczeniu niepłodności pojawiają się różne „muszę”, „jeśli nie zachodzę w ciążę to znaczy, że nie jestem tego warta, że to kara…” Czy takie myślenie pomaga? Nie? To odpuść je sobie, wyczyść. W końcu po coś robisz te porządki!

Zastanów się, jak często myślisz o leczeniu niepłodności, że coś musisz zrobić, wytrzymać. Czy dzięki tym działaniom czujesz się lepiej, czy raczej ich przymus Cię ogranicza, unieszczęśliwia?

Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić swoje przekonania. Czasem robisz to sama, czasem potrzebujesz wsparcia. Ale masz potencjał i siłę!

Uporządkuj chaos w głowie!

Zajmij się również porządkami w emocjach.

Przygotowania do świąt najlepiej wykonać kompleksowo. To znaczy, że powinnaś też zadbać o siebie, o swoje emocje związane z leczeniem niepłodności. Oczyścić rany, przezwyciężyć wstyd. Przyznać się do emocjonalnego bólu, pustki w sobie, czasem też poszukać pomocy.

Odkryj, że podobnie jak szykujesz dom ma święta, możesz też przygotować siebie, swoje uczucia.

Możesz, jeśli tylko chcesz, nauczyć się rozmawiania o swojej niepłodności, radzenia sobie w trudnych sytuacjach rodzinnych związanych z leczeniem niepłodności. Przygotuj sobie dwie, trzy odpowiedzi dla rodziny i znajomych, którzy będą (szczerze przecież) życzyć Ci powiększenia rodziny. Może to być zarówno coś w stylu: „Dziecko? No tak, wiedziałam, że o czymś zapomniałam”, jak i po prostu powiedzenie: „Leczę niepłodność. Jak tylko będę mogła, to na pewno zajdę w ciążę”. Zobaczysz, o ile łatwiej przyjdzie Ci dzielić się z bliskimi opłatkiem, kiedy zaplanujesz dobrą odpowiedź.

Możesz też w ramach porządków przewietrzyć chaos myśli w głowie. Dowiedz się, sama dla siebie, jak zadbać o swoje myśli, żeby Cię wspierały, nakręcały pozytywnie.

Wiesz, że sposób w jaki myślisz o sobie, swoim zdrowiu, możliwościach przekłada się na to, jak i co o sobie mówisz, za jaką osobę się uważasz (silną, słabą, pewną siebie lub zagubioną, przegraną)? Myśl więc o sobie dobrze, w samych superlatywach.

Zrób sobie prezent ze swoich myśli! Czasami po prostu wmawiaj sobie dobre myśli na swój temat. Odkryj, że pozytywne myslenie wspiera leczenie niepłodności.

Wyczyść swoje myśli z wewnętrznego krytyka, który Cię przygnębia zamiast pomóc.

Niech Twoje myśli lśnią na święta!

Poszukaj wsparcia w bliskich Ci osobach. Odważ się powiedzieć o swoich uczuciach – to pomocna procedura.

Słyszałaś o oczyszczających dietach?

Pomyślałaś, ile stresu w Tobie zalega? Jest jak toksyna. Wyrzuć ją z siebie! Oczyść organizm ze stresu. Zobaczysz, o ile lepiej zacznie funkcjonować. A to sprzyja zajściu w ciążę!

Jak? To proste: słuchaj relaksującej muzyki, ciesz się kąpielą w piance przy świecach, rodzinnym obiadem i spotkaniem w gronie przyjaciół. Delektuj się przyjemną chwilą, nasiąknij nią jak gąbka. Bądź wdzięczna za to co nasz. Doceń to i odkryj, że takie działanie pomaga.

Czas prezentów

Przed Świętami, poza tym, że sprzątasz, szykujesz też dla rodziny i przyjaciół prezenty. Chcesz im dać coś dobrego, niezwykłego. Prezentem chcesz okazać swoją miłość, troskę, wdzięczność.

Wiele osób mówi, że woli dawać prezenty niż otrzymywać. W dawaniu, dzieleniu się jest coś magicznego.

Mam prośbę: zrób sobie prezent! Daj sobie upominek w postaci zadbania o przekonania, emocje i myśli towarzyszące leczeniu niepłodności. Daj sobie w prezencie dobre myśli, przekonania, poczucie mocy, relaks…

Podziel się sama ze sobą swoimi nowymi umiejętnościami, pomocnymi w leczeniu niepłodności.

Żeby zwiększyć szansę na ciążę – zrób sobie prezent!

(04.12.2013)

PS.

Pobierz bezpłatnie Ebook „Opanuj niepłodność w 5 krokach” i spraw, żeby czekanie na dziecko było łatwiejsze!