Macierzyństwo po przejściach

Macierzyństwo po przejściach. Miejsce, gdzie kobiety mogą się wspierać, jest tutaj, w internecie. Na różnych stronach www!

Strona „Chcę Mieć Dziecko” jest nastawiona na to, żebyście mogły znaleźć wiedzę i wsparcie dotyczące radzenia sobie z emocjami niepłodności. Unikam tematów bardziej medycznych, diagnostycznych. Człowiek to CUD – czyli ciało, umysł i dusza. Ja skupiam się na tym, co w niepłodności związane jest z umysłem i duszą.

Wiem jednak, że wiele z kobiet doświadczających niepłodności potrzebuje również wiedzy i wsparcia związanego również z ciałem. I miejsca, gdzie będziecie mogły o tym popisać, wymienić się doświadczeniami, pokomentować wyniki badań…

Dlatego z całego serca polecam Weronikę, jej stronę na Facebooku, gdzie kobiety mogą się wspierać i… nowo założony blog!

Przeczytajcie proszę, co o swoich doświadczeniach i planach pisze Weronika. I korzystajcie z miejsca stworzonego przez nią w sieci:

Witam. Mam na imię Weronika.

Od kilku lat prowadzę grupę Starania o dziecko – upragniona ciąża – wspólna walka.

Kiedy sama starałam się o dziecko, postanowiłam stworzyć miejsce, gdzie kobiety będą mogły wspierać się nawzajem. Myślę, że osiągnęłam sukces, bo grupa liczy ponad 5.5 tysiąca kobiet. Zarazem jest to bardzo smutna liczba. Tak wiele jest tych, które dążą do macierzyństwa, a los rzuca same kłody pod nogi. Jednocześnie liczba może cieszyć, cieszyć tym, że kobiety coraz bardziej świadomie podchodzą do macierzyństwa i niekoniecznie starają się wiele lat a dopiero zaczynają i chcą dowiedzieć się, jakie badania zrobić, jak najlepiej przygotować się do ciąży.

Sama starałam się rok o pierwsze dziecko. 1.5 roku o drugie. W tym dwa razy straciłam ciąże, wykonałam badania genetyczne, a kiedy udało się zajść w ciążę, musiałam brać leki i robić zastrzyki do 6 tygodni po porodzie. Moja wygrana walka zmotywowala mnie do tego, aby stworzyć bloga, na którym będę umieszczać wpisy z myślą o kobietach, które jak ja niedawno, maja problemy z zajściem i utrzymaniem ciąży.

Wiem, że większość kobiet chce zostać w sieci anonimowa. Nie chcą należeć do grup. Nie chcą śledzić żadnych wpisów oficjalnie pod swoim nazwiskiem. Niepłodność bardzo często jest powodem wstydu. Ciężko się przyznać przed światem, że mamy problem z czymś, do czego każda z nas została stworzona.

Chciałabym zaprosić do śledzenia moich wpisów, czytania i komentowania. Można również napisać wiadomość prywatną. Będę pisać o własnej historii, doświadczeniu a także wiedzy jaką posiadam.

Niepłodność, poronienia, mutacje genetyczne, badania, ciąża.

Jeśli jesteś zainteresowana choć jednym z tych tematów to zapraszam do siebie na stronę. Łatwiej jest pisać, mając świadomość, że ktoś nas czyta

💓

Macierzyństwo po przejściach – Poronienia, mutacje genetyczne, badania

Macierzyństwo po przejściach jest miejscem w sieci dla nas!

PS.

Pobierz bezpłatnie Ebook „Opanuj niepłodność w 5 krokach” i spraw, żeby czekanie na dziecko było łatwiejsze!