trening płodności

TRENING TWOJEJ PŁODNOŚCI tydzień drugi

Trening Twojej Płodności

TYDZIEŃ DRUGI

NASTRÓJ

monitoring w procentach

na ile procent oceniasz swój obecny nastrój?

przed ćwiczeniem:

po ćwiczeniu:

Stań w lekkim rozkroku. Zrób 3 głębokie oddechy i spójrz uśmiechając się w sufit, w górę podnosząc oczy i głowę do góry. Poczuj radość, przyjemność – delektuj się tym stanem. Zauważ, ze jest to pozycja w której ciężko mieć zły nastój i smutek na ustach. Ta pozycja jest fizjologicznym stanem osób radosnych! Poobserwuj siebie i innych ludzi – kiedy są zadowoleni podnoszą głowę, oczy i uśmiechają się. Możesz wywołać u siebie ten przyjemny stan „na zamówienie”.

Pamiętaj, że możesz to ćwiczenie wykonywać tak często jak potrzebujesz.

KOCHAM SIEBIE

monitoring w procentach

na ile procent oceniasz poziom kochania siebie?

przed ćwiczeniem:

po ćwiczeniu:

Bądź dla siebie czuła – przytul się, pogłaszcz swoją twarz długo, spokojnie, z uczuciem miłości i troski o siebie. Traktuj siebie jak osobę którą kochasz. Gładź dłońmi swoje ramiona, pomasuj na ile ci się uda kark. Pieść dłonią dłoń, tak jak to robisz z ukochanym. Pokaż sobie, że się kochasz. A jeśli po tym ćwiczeniu będzie ci mało dotyku – zgłoś się do męża/partnera po więcej… jego również obdarz przyjemnym masażem. Wszystko dla miłości!

UWOLNIJ ZŁOŚĆ I STRES

monitoring w procentach

na ile procent oceniasz swój poziom złości i stresu?

przed ćwiczeniem:

po ćwiczeniu:

Napisz na kartce co Cię złości. Weź kartkę (albo kilka) formatu A4 i pisz, pisz, pisz. Wypisz całą skrywaną w sobie złość. Wypisz wszystko, o co masz żal, pretensje, złość, co Cię frustruje, powoduje stres. Pisząc – wyrzucasz to z siebie.

Zaczynaj zdania od słów: „jestem zła, wściekła, mam dość…” , „złości mnie, martwi, denerwuje…”. Możesz używać wulgaryzmów jeśli uznasz, że to pomoże.

Pisząc o tym co Cię złości przyznajesz się do tych uczuć, które są w Tobie i dzięki temu łatwiej się ich pozbywasz. Znajdują ujście w słowach zapisanych na kartce. A Ty zaczynasz odczuwać ulgę, wewnętrzny spokój, masz poczucie uwolnienia się od ich niszczącego wpływu.

Następnie kartkę zdepcz, podrzyj i wyrzuć. Po tym wszystkim usiądź lub połóż się i oddychaj powoli i głęboko.

Ćwiczenie wykonuj codziennie przez cały tydzień. Wraz z upływem dni powinnaś zauważyć, ze jest w Tobie coraz mniej napięć i złości – po prostu regularnie ją z siebie wyrzucasz.

PŁODNOŚĆ

monitoring w procentach

na ile procent oceniasz swoją płodność?

przed ćwiczeniem:

po ćwiczeniu:

Kup sobie kredki (ołówkowe lub bambino) i blok rysunkowy.

W tym tygodniu będziesz rysowała etapy swojej płodności. Narysuj obrazki przedstawiające Twoją płodność, Ciebie w ciąży.

Codziennie jeden rysunek. Na początek narysuj swoje narządy rozrodcze: jajniki i macicę, albo po prostu swoje jajeczka, jak dojrzewają, zdrowo rosną. Następnie narysuj zapłodnienie, potem rozwijający się zarodek, swoją macicę z rozwijającym się maluszkiem, siebie w początkach ciąży i w kolejnych jej etapach. Na koniec narysuj siebie z Twoim dzieckiem w domu albo na spacerze. Albo „rodzinną fotografię”. Nie ma dokładnego określenia kiedy jaki rysunek i o czym. Ważne żebyś narysowała cykl swojej płodności, który doprowadza do poczęcia i narodzin Twojego dziecka. Tak, jak czujesz, jak Ty to widzisz.

Radosnej zabawy!

WDZIĘCZNOŚĆ

monitoring w procentach

na ile procent oceniasz poziom swojej wdzięczności?

przed ćwiczeniem:

po ćwiczeniu:

Codziennie podziękuj za coś 3 osobom z Twojego otoczenia. To może być drobiazg. W tym ćwiczeniu ważne jest zauważenie, że ludzie wokół Ciebie Ci pomagają, robią dla Ciebie różne rzeczy. Nie jesteś sama. Zauważ to, doceń. Podziękuj!

PS.

Pobierz bezpłatnie Ebook „Opanuj niepłodność w 5 krokach” i spraw, żeby czekanie na dziecko było łatwiejsze!