TRENING TWOJEJ PŁODNOŚCI tydzień piąty

Trening Twojej Płodności

TYDZIEŃ PIĄTY

NASTRÓJ

monitoring w procentach

na ile procent oceniasz swój obecny nastrój?

przed ćwiczeniem:

po ćwiczeniu:

Codziennie czytaj dowcipy. Kup sobie książkę, czytaj kawały w internecie, sprawdzaj czy są w gazetach – szukaj okazji do wybuchów śmiechu w swoim życiu! Codziennie przez co najmniej 10 minut czytaj dowcipy. Możesz czytać lub obejrzeć komedię. Możesz wybrać się na kabaret jeśli masz taką możliwość. Najważniejsze żebyś się w tym tygodniu dużo, dużo śmiała.

KOCHAM SIEBIE

monitoring w procentach

na ile procent oceniasz poziom kochania siebie?

przed ćwiczeniem:

po ćwiczeniu:

Tydzień randek dla Ciebie.

Zrób dla siebie dobry obiad lub kolację, tak jakbyś szykowała się na randkę z ukochanym. Pamiętaj o deserze i dekoracji stołu. Zaproś na ten obiad kogoś, kogo również (poza sobą) kochasz (męża, partnera).

Zrób coś szalonego (wyjazd, basen, ścianka wspinaczkowa, rolki, łyżwy) – po prostu zaplanuj randki ze sobą.

Możesz zaangażować partnera, możecie jak najbardziej brać wspólnie udział w randkach ale pamiętaj – te randki przygotowujesz głównie po to żeby pokazać sobie jak bardzo się kochasz i jak o siebie dbasz.

UWOLNIJ ZŁOŚĆ I STRES

monitoring w procentach

na ile procent oceniasz swój poziom złości i stresu?

przed ćwiczeniem:

po ćwiczeniu:

Rano pierwszą myślą po przebudzeniu niech będzie „to będzie dobry dzień” – powtórz to hasło kilkukrotnie, jeszcze zanim otworzysz oczy. Uśmiechnij się przy tym. To będzie dobry dzień.

Zrób sobie „szybkie rozluźnianie mięśni” – napnij z całej siły mięśnie karku, policz do 5 i rozluźnij mięśnie. Powtórz ten cykl 3 razy. Pamiętaj o spokojnym, głębokim oddychaniu. To będzie sprzyjało rozluźnieniu i relaksacji.

PŁODNOŚĆ

monitoring w procentach

na ile procent oceniasz swoją płodność?

przed ćwiczeniem:

po ćwiczeniu:

Kup coś dla swojego dziecka. Oglądaj w sklepie zabawki, akcesoria, ubranka – cały tydzień. Codziennie zajrzyj do sklepu, poserfuj w internecie po stronach z rzeczami dla niemowląt. Oglądaj i planuj. Wybierz przynajmniej jedną rzecz i kup ją na koniec tego tygodnia. Może to być ubranko, zabawka, smoczek – sama zdecyduj. I kup. To uwiarygodni potencjał Twojej Płodności.

WDZIĘCZNOŚĆ

monitoring w procentach

na ile procent oceniasz poziom swojej wdzięczności?

przed ćwiczeniem:

po ćwiczeniu:

Szukaj wokół siebie dobrych zdarzeń, uśmiechniętych ludzi, udanych rozwiązań problemów – po to, by nakarmić swój umysł wiadomościami, że niemal wszystko wokół się udaje. Więc Twój plan – zostać matką także się powiedzie! Zapisuj dobre zdarzenia w zeszycie. Wtedy lepiej będziesz o nich pamiętać. A po tygodniu okaże się, że przez 7 dni miałaś w swoim życiu wiele miłych chwil.

PS.

Pobierz bezpłatnie Ebook „Opanuj niepłodność w 5 krokach” i spraw, żeby czekanie na dziecko było łatwiejsze!