Trening Twojej Płodności tydzień pierwszy

TRENING TWOJEJ PŁODNOŚCI – tydzień pierwszy

TRENING TWOJEJ PŁODNOŚCI – ĆWICZENIA

TYDZIEŃ PIERWSZY

NASTRÓJ

monitoring w procentach

na ile procent oceniasz swój obecny nastrój?

przed ćwiczeniem:

po ćwiczeniu:

Uśmiechnij się do siebie rano w lustrze radośnie, przyjaźnie, tak jakbyś zobaczyła dawno nie widzianego przyjaciela, miłą Twemu sercu osobę za którą tęskniłaś.

Nawet jeśli na początku będzie wydawało Ci się to śmieszne, krępujące – pamiętaj, że nikt poza Tobą Cię nie widzi, a po drugie, że jesteś dla siebie ważna.

Uśmiech zawsze poprawia nastrój, powoduje wzrost życiowej energii.

Zacznij dzień od uśmiechania się do siebie, zobacz dokładnie swoją radosną, pogodną, serdeczną i przyjazną twarz, minę, oczy. Zapamiętaj ten widok.

Przypominaj sobie ten poranny widok w ciągu całego dnia.

W ciągu kolejnych dni coraz więcej się uśmiechaj – do siebie ale i do innych ludzi.

Rozsyłaj uśmiechy!

KOCHAM SIEBIE

monitoring w procentach

na ile procent oceniasz poziom kochania siebie?

przed ćwiczeniem:

po ćwiczeniu:

Przez najbliższe 7 dni powtarzaj sobie „Kocham Siebie, Kocham Siebie, Kocham Siebie” – najlepiej kilkanaście razy dziennie. Poczuj to, że jesteś dla siebie ważną osobą, że masz prawo się lubić, doceniać bez względu na to, co się dzieje w Twoim życiu. Zawsze bądź dla siebie ważna. Zawsze kochaj siebie! Nawet jeśli powtarzanie tych słów wydaje Ci się sztuczne – trenuj dalej! Daj czas sobie, swoim emocjom, swojemu „JA” na przypomnienie sobie, że jesteś dla siebie ważna, że kochasz siebie i chcesz dla siebie jak najlepiej.

UWOLNIJ ZŁOŚĆ I STRES

monitoring w procentach

na ile procent oceniasz swój poziom złości i stresu?

przed ćwiczeniem:

po ćwiczeniu:

Usiądź w ciszy z zamkniętymi oczami. Możesz je zawiązać apaszką. Dobrym pomysłem jest poproszenie kogoś o kontrolę czasu, żebyś nie skupiała się na jego upływie. Możesz też ustawić sobie alarm w budziku. Przez 10 minut skup się na swoim oddechu. Wykonaj głęboki wdech, tak głęboki, że Twój brzuch stanie się wydęty jak balonik. Następnie powoli wypuść powietrzem wydech niech spowoduje, że Twój brzuch stanie się wklęsły, zapadnięty. Z każdym wdechem nabierasz siły i mocy do pozbycia się złogów złości i stresu zalegającego w Tobie. Każdy wydech to uwolnienie złości i stresu, „wypłukanie ich” z Twojego umysłu i ciała. Poczuj jak po kilku oddechach Twoje ciało staje się bardziej odprężone, a Ty czujesz się lżejsza, spokojniejsza, wolna od nieprzyjemnych emocji.

PŁODNOŚĆ

monitoring w procentach

na ile procent oceniasz swoją płodność?

przed ćwiczeniem:

po ćwiczeniu:

Wykonuj masaż podbrzusza. Może to robić Twój partner, albo sama – zdecyduj jak wolisz.

Kup oliwkę dla niemowląt i okrężnymi ruchami masuj okolice jajników i macicy. Powoli, delikatnie, z czułością. Pokaż swojemu ciału, że zależy Ci na dobrym funkcjonowaniu narządów odpowiedzialnych za płodność. Masaż rozluźni mięśnie podbrzusza. Przez rozluźnione mięśnie lepiej przepływa krew dostarczając płodnym okolicom ważne składniki odżywcze, hormony, tlen, leki (jeśli jakieś przyjmujesz).

 

WDZIĘCZNOŚĆ

monitoring w procentach

na ile procent oceniasz poziom swojej wdzięczności?

przed ćwiczeniem:

po ćwiczeniu:

Codziennie znajdź 1 powód dla którego jesteś wdzięczna za to, że żyjesz na tym świecie i że to życie jest piękne, warte delektowania się nim i cieszenia z bycia TU i TERAZ.

PS.

Pobierz bezpłatnie Ebook „Opanuj niepłodność w 5 krokach” i spraw, żeby czekanie na dziecko było łatwiejsze!