zajść w ciążę

Zajść w ciążę. Podsumowanie roku.

Kiedy pachnie choinka, ale jest żal, bo nie było pod nią prezentu dla maluszka, kiedy nie obeschły jeszcze łzy po dzieleniu się opłatkiem, kiedy trzeba się spiąć i udawać, że w Waszym życiu „wszystko gra” – to trudny i bolesny czas.

Chcielibyście się wtedy odseparować, posiedzieć w ciszy, samotności i dać upust tym wszystkim skrywanym głęboko emocjom.

Przełom roku bardzo często prowokuje do rozmyślań i podsumowań. Zachęca do postanowień na nowe 12 miesięcy.

Tylko że czasem te podsumowania są bardzo trudne, bilans zysków i strat wychodzi na minus. To kolejnych 12 niewykorzystanych cykli owulacyjnych, brak spełnienia podstawowego życiowego pragnienia – dziecka.

Zastanawiacie się, co robiliście nie tak, czego jest za mało w Waszej chęci zostania rodzicami? Za mało starań? Za mało wizyt u lekarza? Za mało leków?

Świat stanął w miejscu od kiedy okazało się, że nie możecie mieć dziecka ot tak, jak „wszyscy”

Mimo pracy, pieniędzy, własnego mieszkania, brakuje tego, co dla Was najistotniejsze – dziecka. Wspaniałego okresu dziewięciu miesięcy ciąży i cieszenia się spełnioną radością. I tak już być może kolejny rok…

Pojawia się poczucie żalu, być może obrażacie się na los, Boga, sprawiedliwość… Macie poczucie winy, bo przecież robicie wszystko co potrzeba, jak potrzeba, żeby być rodzicami, a efektów brak.

To trudny emocjonalnie czas. Pojawia się złość, żal, rozgoryczenie. Musicie zmierzyć się z bólem, gniewem, poczuciem winy. Chcielibyście pozwolić sobie na wyrzucenie z siebie tych wszystkich rozczarowań.

Łatwo w takim momencie popaść we frustrację. Jednak zauważcie – jeżeli staniecie oko w oko z tymi trudnymi emocjami, to okaże się, że nawet jeśli znowu nie udało się zostać rodzicami, to jesteście silniejsi o te doświadczenia! Macie w sobie siłę!

Bo można przeżywać gorycz rozczarowania przeszłością i jednocześnie planować udaną przyszłość

Być może dzisiaj jest dla Was najważniejszy dzień tego roku. Bo dzisiaj możecie podsumować to, co już było, co zrobiliście do tej pory. Wyciągnąć wnioski z dobrze załatwionych spraw i tych, które być może zrobilibyście inaczej. Kiedy nadejdzie jutro, możecie wprowadzić zmiany w swoich emocjach, myśleniu i działaniach. A już dzisiaj możecie to podsumować i zaplanować.

Tak po prostu. Bez poczucia winy, że minął kolejny rok bez dziecka. Za to z planami, co jeszcze możecie zrobić i jak, żeby zostać rodzicami.

Dzisiaj wyrzućcie z siebie lęk, złość, strach. Właśnie w tym momencie pozbądźcie się poczucia winy. Poczucia, że zawiedliście, że coś w staraniach o ciążę nie wyszło. Poczujcie w sobie te emocje. Nieprzyjemne, to fakt, ale dzięki temu, że sami przed sobą się do nich przyznacie, wypłaczecie – dużo łatwiej się ich pozbędziecie. Być może nie będzie to tak proste jak byście chcieli ale na pewno jest możliwe.

Pamiętajcie, nie na wszystko mamy w życiu wpływ

Nie wszystko zależy od nas. Czasem, niestety, trzeba nauczyć się akceptować rzeczywistość, mimo że nam to nie pasuje. Zawsze jednak, nawet w najtrudniejszych momentach możecie zrobić coś dla siebie, żeby poczuć się lepiej.

A kiedy poczujecie, że już nie macie nawet siły płakać – uśmiechnijcie się! Bo jak po burzy przychodzi słońce, jak po wietrze opada na drogę kurz, pokazując dokąd iść, tak i wy dostrzeżecie dalsze możliwości.

Macie w sobie moc siły i wiary. I powoli to odkrywacie. Wyobraźcie sobie te wszystkie przyjemne emocje, które będziecie czuli, kiedy cel się spełni. Poczujcie, jak pojawia się radość, przyjemność, spokój, poczucie dumy i odprężenie. Oddychajcie powoli, głęboko i spokojnie. Delektujcie się tą chwilą!

To, co i jak o sobie myślimy wpływa na to, jak zaczynamy żyć, jak o sobie mówimy, jakich dokonujemy wyborów. Jeśli skupiamy się na porażkach, niepowodzeniach i stratach, tracimy poczucie bezpieczeństwa, pewności siebie, a czasami nawet sensu życia. Natomiast jeśli skupimy się na tym, co dobre w naszych myślach, w naszym życiu, zobaczymy przyszłość w jaśniejszych barwach.

Gdy często wyobrażamy sobie dobre, udane zakończenia – nabieramy pewności siebie i wiary we własne siły, wiary we Własne życie – a to jest bezcenne.

Powodzenia.

(26.12.2013)

PS.

Pobierz bezpłatnie Ebook „Opanuj niepłodność w 5 krokach” i spraw, żeby czekanie na dziecko było łatwiejsze!